Hakkımızda

Şirket

Engineer Man

   OEC, karmaşık teknik problemlerin çözülmesi konusunda ihtiyaç duyulan uzman hizmeti Türk şirketlerine sağlamak amacıyla 2021 yılında Özge Erol tarafından kurulmuştur.

   OEC, sistem ve ürünleri beklenen performansı göstermelerinden alıkoyan problemlerin kök nedeninin bulunması konusunda tüm metodolojilerde geniş deneyim ve uzmanlığa sahiptir. Türk sanayisine, problemlerin hızlı ve verimli bir şekilde kök nedeninin bulunması konusunda yardımcı olacak doğru adrestir.

   Kök Neden Araştırma projelerinden kapsamlı eğitim programlarına kadar çeşitli hizmetler sunmakta olan OEC, şirketlerin yapılandırılmış problem çözmeyi temel bir yetkinliğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için özel çözümler sunar.

   OEC; “çözüme inatla direnen” karmaşık bir problem söz konusu olduğunda, doğrudan bir kök neden araştırma projesini yönetebilir ya da mevcut bir ekibe kolaylaştırıcı olarak dahil olarak uygun araç ve yöntemlerin kullanılması konusunda ekibi destekleyebilir.

   OEC ayrıca otomotiv yan sanayi firmalarına VDA ve müşteri denetimlerine hazırlık konusunda profesyonel destek verebilir.

   Eğer şirket yönetimi beceri geliştirilmesine daha fazla odaklıysa, OEC, şirkette problem çözme uzmanlarından oluşan bir SWAT ekip kurmak için bir eğitim programı sunabilir. Bu süreç, mühendislerin mevcut farklı metodolojileri deneyimleyecekleri bir sınıf eğitimiyle başlar ve özellikle üretim ve kalite ortamlarındaki karmaşık teknik problemlerin nasıl en iyi şekilde çözüleceğinin anlaşılacağı stratejilere odaklanır. Eğitimden hemen sonra bir projeye başlayan mühendisler, OEC problem çözme uzmanının koçluk desteğiyle pratik yaparak beceride mükemmelleşirler.

   Diğer bir eğitim programı 8D problem çözmede en-iyi-uygulama becerilerini geliştirmeye odaklıdır. Bu eğitimde 8 disiplin ayrıntılı olarak aktarılır ve mükemmel bir 8D raporu için tüm gereklilikler zorlu vaka çalışmaları (tekil hatalar, saha şikayetleri vb.) ile öğretilir. Devamında doldurulacak ilk 8D raporu için de koçluk desteği verilir. 8D Raporlama Yönetimi Sistemi bu eğitim programının son bileşenidir ve bir Lessons Learned arşivi olarak hizmet etmesi amacıyla kataloglamaların bir veri tabanında nasıl gerçekleştirileceği açıklanmaktadır. Bu sayede problemlerin kalıcı ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesi garanti altına alır.

   Son eğitim programı "Liderler için Yapılandırılmış Problem Çözmeye Giriş"tir; yönetim ekiplerine problem çözmede uzmanlaşacak ekiplerinin becerilerini nasıl destekleyip geliştireceklerini öğretmek üzere tasarlanmış bir günlük bir seminerdir. Doğru aday ve projelerin nasıl seçileceği, hızlı ve başarılı bir sonuç elde etmek için projelere nasıl sponsor olunacağı bu eğitimin temel bileşenleridir.

John Doe Team Member Image

Özge Erol

Kurucu

   OEC, Özge Erol tarafından 2021 yılında Bursa’da kurulmuştur. Özge, üretim süreçleri ve proses enerji sistemleri konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Yüksek lisans tezini Invent Umwelt -und Verfahrenstechnik AG'nin Ar-Ge laboratuvarlarında tamamlamıştır. Daha sonra 13 yıl çalıştığı Bursa Bosch’ta, Kalite Yönetimi & Metotları ve Tesis Yönetimi bölümlerinde görev yapmıştır. Bu süre zarfında pek çok endüstriyel süreçle ilgili Problem Çözme Teknikleri konusunda derinlemesine bilgi edinmiş ve Problem Çözme Uzmanı olmuştur. Altı Sigma Kara Kuşak sertifikasına sahip olan Özge, Shainin® ileri seviye eğitim programlarına katılmıştır. Kök neden araştırma projelerini yönetme, otomotiv OEM & tedarikçi problemleri için 8D raporu hazırlanması ve 8D değerlendirmeleri konusunda geniş deneyime sahiptir. Evli ve 2 çocuk annesidir ve Bursa'da yaşamaktadır.